Nie masz produktów w koszyku.

Informacje handlowe: +48221048403

Nie masz produktów do porównania.

Szukaj

Jeśli posiadzasz numer NIP lub gdy wysyłka następuje poza granice Europy kwota podatku VAT jest automatycznie odejmowana.

Ekspresy

Faema E61 Legend S1

Gwarancja 24 miesiące

Odbieramy sprzęt na gwarancji i odsyłamy do najbliższego serwisu.

Gwarancja 24 miesiące
Serwis ekspresów w Katowicach

Dla Państwa wygody wszelkie naprawy gwarancyjne wykonywane są w profesjonalnym serwisie w Katowicach.

Tax Free

Faema E61 Legend S1

28 368,00 zł

Dostępność: W magazynie

Tradycyjny ciśnieniowy ekspres do kawy wyposażony w 1 grupę do parzenia kawy. Legendarny model, nowoczesna replika ekspresu, który został wyprodukowany oryginalnie w 1961 roku.
Najlepsza Dostawa
Dodaj naszą kawę do zamówienia
+ -

Opis

Szczegóły

W 1961 roku Faema zapisała bardzo ważna stronę w historii profesjonalnych ekspresów do kawy ciśnieniowych wypuszczając na rynek rewolucyjny model E61. Faktem stało się, że po raz pierwszy zastosowano wbudowaną pompę, która zagwarantowała stałe ciśnienie pozwalające zaparzyć prawdziwe włoskie espresso. Wcześniej stosowany powszechnie był system lewarowy, który nie zapewniał takiej powtarzalności. W ten właśnie sposób ekspres Faema E61 stał się symbolem włoskiego espresso na całym świecie.

Dokładnie w 40 lat od momentu narodzin mitycznego E61, Faema wypuściła na rynek jubileuszowy model E61 LEGEND, który zachował wszystkie oryginalne cechy zewnętrzne  w połączeniu z najnowszymi, nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi w środku. E61 LEGEND to kultowy ekspres, z nieprzeciętną prawie 60 letnia historią. Bezkonkurencyjny wśród wszystkich ekspresów. Najbardziej rozpoznawany ekspres ciśnieniowy na świecie. Rozwiązania zawarte w tym modelu były wiele razy kopiowane przez innych producentów z całego Świata.

E61 LEGEND, po raz pierwszy zastosowano thermobalance system, dzięki któremu każdą grupę ekspresu można precyzyjnie dostosować do specyfiki każdej mieszanki kawy.

E61 LEGEND występuje jako ekspres 1, 2 i 3 grupowy i w wersji S jest w pełni manualnym ekspresem, gdzie wszystko zależy od obsługującego go baristy. Występuje też wersja z programatorem porcji - model Jubile (1 lub 2 grupy).

E61 jeden to majstersztyk od strony technicznej i wizualnej. Właściciela cieszyć będą też elementy designu takie jak np. półksiężyce z boku ekspresu, które symbolizować mają zaćmienie słońca. Gdy powstawał oryginał ekspresu w 1961 roku we Włoszech odnotowano zaćmienie słońca. Zaćmienie czyli ECLIPSE to sekret ukryty w nazwie ekspresu.

Dane techniczne

Dane techniczne

Szerokość

555 mm

Głębokość

540 mm

Wysokość

565 mm

Ilość grup

1 z regulacją temp.

Niezależne bojlery

Tak, Thermosyphonic System

Pojemność bojlera

6 litrów

Dysze pary

1

Dysza gorącej wody

1

Auto Steam

Nie

Masa

51 kg

Moc

3,3-3,9 kW

Zasilanie

400 V